2

پروفیل پنجره توری

فهرست مطالب

توری پلیسه چیست؟

توری پلیسه ای یکی از پر مصرف ترین و کاربردی ترین نوع توری ها در سالهای اخیر است. ویژگی مهم این نوع توری که آن را از سایر توری پنجره ها متمایز کرده است باز و بسته کردن خلاق آن است. در زمان نیاز به بستن در یک گوشه به حالت آکاردئونی جمع شده و فقط یه قاب باریک را در کنار پنجره تشکیل میدهد و در موقع نیاز به استفاده به صورت آکاردئونی باز شده و تمام سطح بازشو پنجره را می پوشاند. متریال آنها از جنس پلی استر بوده و قابلیت استفاده در تمامی درب و پنجره های آلومینیومی یا Upvc را در تمامی بازشو ها دارند.

انواع توری پلیسه

توری پلیسه ای نسبت به عملکرد به دو دسته توری پلیسه تک فریم و توری پلیسه دبل فریم تقسیم می شوند.

توری پلیسه تک فریم

این نوع توری نسل اولیه توری پلیسه ای می باشد که بسیار ساده و ابتداعی است. توری پلیسه تک فریم در یک طرف نصب شده و به طرف دیگر کشیده می شود تا پنجره را به طور کامل بپوشاند. این نوع توری پلیسه به واسطه نوع سیستم خود غیر قابل در آوردن توری از قاب می باشد و توری در جای خود و ریل های خود فقط حرکت می نماید.

توری پلیسه دبل فریم

نسل بعدی توری های پلیسه تک فریم توری های پلیسه دبل فریم هستند. این نوع توری تمامی مزایا و خاصیت های توری پلیسه تک فریم را دارد و چیزی که آن ر ا متمایز میکند قابلیت باز شدن و در آوردن توری از ریل ها است که این امر کمک شایانی به شست و شو کامل آنها و همچنین در صورت نیاز تعویض سریع آنها را میدهد. این توری بر خلاف توری پلیسه تک فریم که عملکرد مکانیکی برای جابجایی داشت به صورت مگنتی یا آهنربایی عمل میکند.

alt xxl

اهمیت استفاده از پنجره توری چیست؟

در فصول گرم سال نمی توان به صورت طولانی مدت پنجره ها را بسته نگه داشت زیرا تهویه مناسب هوا اتفاق نخواهد افتاد به همین دلیل ناچاریم برای دقایقی درب و پنجره را باز کنیم. اما از طرفی نگران ورود حشرات به داخل اتاق هستیم. با نصب پنجره توری هم می توانیم از هوای تازه استفاده کنیم و هم آن که نگران ورود حشرات و جانوران کوچک به داخل اتاق نباشیم.

alt a

انواع نخ مناسب برای توری پلیسه

برای آن که بتوان تری مناسبی برای درب و پنجره تولید کرد، به نخ نیاز داریم. این نوع نخ های مناسب برای توری انواع مختلفی دارند که بهترین آن ها نخ کرد ساخت کشور ترکیه می باشد که آب را جذب نمی کند، در برابر کشیدگی آسیب نمی بیند و پوسیده نمی شود و به طور کلی مقاومت بالایی دارد. با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین نوع نخ در ساخت توری پنجره، طول عمر و دوام و کارایی آن بالا می رود و در برابر نور خورشید و سایر عوامل آسیب زننده مقاومت خوبی خواهد داشت.

Telegram
WhatsApp
Twitter
Email

دیدگاه ها بسته شده اند.