sf25-home7

معرفی سیستم فریم لس

نمای فریم لس یکی از انواع نمای شیشه ای ساختمان است که دارای سازه فلزی به همراه قاب های آلومینیومی است که شیشه را در برگرفته است و از بیرون نمای کاملا شیشه را نمایش میدهد . پروفیل فریم لس از جنس آلومینیوم میباشد زیرا آلومینیوم فلزی سبک و با استحکام بالا است. این فلز در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و عموماً یکی از پایدارترین مصالح ساختمانی محسوب می شود. نمای شیشه فریم لس به نمایی گفته می شود که قسمت بیشتر آن از شیشه تشکیل شده است. از این نمای شیشه ای بیشتر در ساختمان های اداری و تجاری استفاده می شود. ویژگیهای زیاد این نما سبب استقبال بیشتر طراحان و کارفرمایان از این نما شده است. یکی از این ویژگیها تنوع زیاد در رنگ شیشه است این تنوع رنگ در شیشه به طراح امکان طراحی های مختلف را می دهد.

مزایای نمای فریم لس (frameless)

  1. عدم وارد شدن تنش های اصلی سازه ساختمان به شیشه
  2. تعویض آسان شیشه
  3. امکان کاربردشیشه ها با رنگ ها و طرح های متنوع در نما
  4. واکنش و عملکرد مستقل هر کدام از قطعات شیشه
  5. زیبایی خاص و منحصر به فرد
  6. مکان استفاده از بازشوی مخفی در نما

انواع نمای شیشه ای

نمای یو چنل

این نوع نمای شیشه ای معمولا مناسب نماهایی با ارتفاع کم است، به این دلیل که اتصالات به کار رفته در آن ساده هستند و تحمل وزن شیشه های زیاد را ندارند. نامگذاری این نما به یو چنل به دلیل اسپیسرهای شیشه است چون این اسپیسرها به شکل یو هستند. در این نوع نما فاصله بین شیشه ها (این فاصله ها معمولا ۱ یا ۲ سانتیمتر است) به وسیله چسب سیلیکونی پوشیده می شود.

نمای شیشه ای استپ یونیت

در این نما شیشه ها در داخل کاست قرار می گیرند. منظور از کاست همان فریم است. بعد از قرار دادن شیشه ها در فریم، آنها را توسط پیچ هایی روی پروفیل های آلومینیومی وصل می کنند.

اجرای نمای فریم لس

ابتدا سطح نما توسط پروفیل های فلزی  شبکه بندی گردیده و سپس فریم نمای فریم لس در داخل این شبکه ها قرار می گیرد. وجود لاستیک های هوابندی و آب بندی در اطراف فریم و شیشه باعث گردیده سطح نما کاملاً ایزوله گردد. از مزیت های سیستم های فریم لس ظرافت دید فریم نگهدارنده شیشه از خارج و همچنین امکان بهره گیری از باز شو مخفی در نمای فریم لس می باشد. این فریم هم به صورت باز شو و هم به صورت فیکس قابل اجرا می باشد. در روش نمای کرتین وال شیشه ای فریم لس اگر به سطح شیشه بنگریم شاهد یک سطح یکدست خواهیم بود اما فریم های شیشه به شکل سایه از زیر شیشه مشخص خواهد بود .

دیدگاه ها بسته شده اند.