5e0a31c9-0411-4676-898c-65d57c2883aa

همه چیز درباره ی سیستم توری پلیسه

فهرست مطالب

توری پلیسه چیست؟

توری پلیسه یکی از انواع توری‌های متداول و جدیدی است که امروزه جایگاه مناسبی در انتخاب توری های پنجره و درب های توری پیدا کرده است. این توری به علت ظرافت و زیبایی خاص خود و ویژگی‌های منحصربه فرد نسبت به توری های قدیمی طرفداران زیادی پیدا کرده است. توری پلیسه بهترین نوع توری انواع در و پنجره است. وری پلیسه همان کارایی توری پنجره قدیمی را با چندین ویژگی منحصر به فرد دیگر دارد بی شک گذر زمان توانسته است روی تمامی ابزار ساختمان مزیت هایی را ایجاد کند و تکنولوژی ساخت آنها را نیز تغییر بدهد .

ویژگی های توری پلیسه

توری های پلیسه ای به دلیل وجود ریل ها و محورها که سبب حرکت آنها می شود، از توری های ثابت متمایز می شوند. توری های ثابت فقط در زمان نیاز به شستشو و نظافت از قاب خود جدا می شوند. در حالی که توری های پلیسه ای همچنین قابلیت باز و بسته‌ شدن را دارند. این ویژگی به کاربران امکان می دهد تا در زمان هایی که نیاز به عبور از توری وجود دارد، به سادگی آن را باز کنند. همچنین در زمان هایی که نیاز به حفظ امنیت و حفاظت است، آن را ببندند. در نهایت، توری‌ پلیسه‌ای یک انتخاب عالی برای مکان هایی است که نیاز به انعطاف پذیری، امنیت و پایداری دارند.به طور کلی، توری های پلیسه ای از جمله راه حل های امنیتی و حفاظتی موثری هستند که در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع توری پلیسه

 1. توری پلیسه تک فریم
 2. توری پلیسه دبل فریم
 3. توری پلیسه مگنتی
 4. توری پلیسه ای ترک
 5. نصب توری پلیسه ای

مزایا و معایب توری پلیسه ای

مزایا:

 1. عدم اشغال فضای اضافی
 2. قابلیت شستشو
 3. نصب آسان
 4. سبک بودن
 5. تنوع رنگی
 6. عدم زنگ زدگی
 7. و …..

توری های فلزی قدیمی که خود دارای متریال مختلف هستند(آلومینیومی، گالوانیزه و آهنی) به دلیل داشتن تورهای ثابت و غیر جمع شونده مشکل فضا گیر بودن و در بعضی موارد زنگ زدگی را همراه دارند. اما مهمترین مزیت توری های پلیسه نسبت به توری های فلزی، استفاده از تورهای پلی استر جمع شونده می باشد که در داخل پروفیل و ریل آن جمع و باز می شود.

معایب:

مهم ترین معایب توری پلیسه عبارتند از:

 1. دوام کمتر در طولانی مدت نسبت به توری فلزی آلومینیومی
 2. کارایی کم در ابعاد خیلی بزرگ

نحوه نگهداری و تمیز کردن توری پلیسه

برای تمیز کردن توری هم بهتر است سالیانه قاب را از محل نصب جدا کنید و توری را باز کرده، در یک سطح صاف قرار دهید وبا یک دستمال نرم و نم دار گرد و خاک موجود روی توری را تمیز کنید. همچنین برای پاک کردن لک‌های احتمالی و یا شستشوی منافذ ریز توری می‌توانید از شوینده های ملایم و اسپری‌های تمیز کننده چند منظوره استفاده کرد.

5/5
Telegram
Email
WhatsApp
Twitter

دیدگاه ها بسته شده اند.