5

سیستم نرده شیشه ای چیست؟

فهرست مطالب

نرده شیشه ای گزینه ای ایده آل برای ساختمان های مسکونی و تجاری است که با حداقل طراحی، مقاومت فوق العاده و سطح ایمنی بالا به عنوان محافظ یا جان پناه بالکن، تراس، راه پله، استخر و همچنین برای جداسازیبه عنوان پارتیشن محوطه های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار میگیردنرده شیشه‌ای یک سازه‌ی معمولاً شیشه‌ای است که در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرده‌ها از شیشه‌های ایمن مانند شیشه‌های سکوریت تشکیل شده‌اند که در صورت شکستن، به تکه‌های کوچک نمی‌پرتابند و ایمنی بیشتری را فراهم می‌کنند. هدف اصلی از استفاده از نرده‌های شیشه‌ای، افزودن زیبایی به محیط، حفاظت از افراد در مقابل سقوط و همچنین ایجاد یک تأثیر بصری مدرن و شفاف در فضاست. شیشه‌ها عناصری بسیار زیبا هستند و اگر در طراحی داخلی ساختمان به‌عنوان المان، قرار بگیرند زیبایی دوچندانی به فضا می‌بخشند.به سبب شفایت شیشه های به کار رفته در نرده شیشه ای این نوع نرده مناسب برای نصب در راه پله ها وفضاهایی است که نور محیط در آن ها اهمیت دارد. شیشه های مورد استفاده در نرده شیشه ای بالکن از نوع سکوریت و لمینت می باشد.

انواع نرده شیشه ای

در سیستم نرده شیشه ای، از چهار نوع شیشه اصلی استفاده می‌شود. پلکسی گلاس، شیشه آنیل شده، شیشه سکوریت و شیشه لمینت.

پلکسی گلاس یا شیشه اکریلیک

پلکسی گلاس در واقع شیشه نیست، بلکه یک ورق شفاف و از جنس پلاستیک است که اغلب به دلیل استحکام بالا و انعطاف پذیری که دارد و همچنین به منظور کاهش هزینه‌های نصب این نوع نرده استفاده می‌شوند.

شیشه آنیل شده

. این شیشه انعطاف پذیری زیادی دارد و می‌توان گفت یک شیشه نرم است. این شیشه آن طور که باید ایمنی لازم را ایجاد نمی‌کند و برای استفاده به عنوان حفاظ برای تمامی قسمت‌ها مناسب نمی‌باشد.

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یا شیشه سخت شده رایج‌ترین نوع شیشه استفاده شده در ساخت نرده شیشه ای است.

شیشه لمینت

شیشه لمینت، از مواد مختلف شیشه‌ای ساخته می‌شود. پنل شیشه لمینت از ترکیب دو یا چند صفحه شیشه ای سکوریت و یا جنس دیگر ساخته می‌شود. با استفاده از یک لایه وینیل پنل‌ها بر روی هم قرار گرفته و به هم می‌چسبند.

دیتیل و جزییات نرده شیشه ای

دیتیل نرده شیشه ای مربوط به اجرای هندریل شیشه ای می شود در نرده های شیشه ای از شیشه سکوریت و پایه ی نگهدارنده ی آن استفاده می شود.به طور کلی دیتیل هندریل شیشه ای به روش اجرای پایه ها ی نرده مربوط می شود.

دیتیل هندریل شیشه‌ای فیکس پوینت

هندیل شیشه ای فیکس پوینت ترکیبی از شیشه های سکوریت یا لمینت با بست های دکمه ای از جنس استیل می باشد.بست های دکمه ای شکل علاوه بر زیبایی که به هندریل شیشه ای می دهد وزن شیشه و فشار هایی که به شیشه وارد می شود را تحمل می کند بنابراین تعداد بست ها می تواند به وزن شیشه بستگی داشته باشد.

دیتیل هندریل شیشه‌ای اکسپوز

در هندریل شیشه ای اکسپوز از پروفیل های آلومینیومی استفاده میکنیم .این پروفیل های آلومینومی یو چنل معمولا در فواصل مشخصی نسبت به هم در کف قرار می گیرند و سپس بعد از جایگذاری لاستیک ها که باعث تثبیت شیشه ها داخل یو چنل می شود شیشه ها را نصب می کنیم.

کاربرد نرده شیشه‌ای

نرده شیشه‌ای به عنوان حفاظ پله و بالکن استفاده می‌شود و با از بین بردن موانع دید در ایجاد دید کامل به پیرامون کمک کرده و در عین ایجاد ایمنی نمای زیبایی را هم ایجاد می‌کند.استفاده از نرده های شیشه ای ویژگی های مثبت فراوانی دارد و در عین حال سیستم های نرده شیشه ای مختلفی نیز وجود دارد که هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب گزینه مناسب برای نرده ی راه پله ها، نرده های شیشه ای بهترین انتخاب هستند. از دیدگاه عملی، نرده های شیشه ای مزیت های فراوانی دارند. آنها علاوه بر تمیز شدن راحت و آسان، به نگهداری منظم احتیاج ندارند و می توانند سال های زیادی برای شما کاربرد داشته باشند.

ویژگی های نرده شیشه ای

  1. نمای بدون مانع: نرده شیشه‌ای به صورت شفاف است و به مشاهده منظره‌های خارجی اجازه می‌دهد بدون اینکه مانعی از دید منظره ایجاد کند. این ویژگی به خصوص در مکان‌های با مناظر طبیعی یا دریاچه‌ها بسیار ارزشمند است.
  2. آسانی تعمیر و نگهداری: نرده شیشه‌ای نیاز به تعمیرات و نگهداری مداوم ندارد. شیشه‌ها آسانی تمیز شدن دارند و نیاز به رنگ‌آمیزی یا تعمیرات مکرر ندارند.
  3. تنوع رنگ و طرح شیشه و یراق‌الات: شیشه‌های نرده معمولاً در انواع رنگ‌ها و طرح‌های مختلف در دسترس هستند. این امکان به طراحان معماری می‌دهد تا نرده‌ها را به تطابق با سبک و دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان انتخاب کنند.
  4. دوام و طول عمر بالا: شیشه‌های استفاده شده در نرده‌های شیشه‌ای معمولاً از نوع مقاوم و محکمی مثل شیشه سکوریت و شیشه لمینت هستند. این شیشه‌ها در برابر شکستن، ضربه، و شرایط جوی مقاومت دارند و طول عمر نرده را افزایش می‌دهند.
  5. ظرافت شیشه: نرده شیشه‌ای به دلیل شفافیت شیشه‌ها، ظاهری مدرن و زیبا دارد. این نوع نرده به فضا احساس بازی و آزادی می‌دهد و از دیدگاه بصری محیط را ارتقاء می‌بخشد.
  6. نصب تخصصی: نصب نرده شیشه‌ای نیاز به تخصص دارد تا بتواند با ایمنی و استحکام مناسب نصب شود.
  7. و……
Twitter
WhatsApp
Telegram
Email

دیدگاه ها بسته شده اند.