FeatureImage_Best-Window-Glass-Designs-Texture-jpg

پنجره های دو جداره لولایی یا کشویی؟

فهرست مطالب

کدام یکی بهتر است؟

پنجره های دوجداره انواع و کیفیت های مختلفی دارند و این موضوع انتخاب را برای خریداران دشوار می کند و شاید هم ایراد اینجاست که منبع درستی برای کسب اطلاعات صحیح و معرفی بهترین برندها وجود ندارد. یکی از ابتدایی ترین انتخاب هایی که خریداران برای داشتن پنجره دوجداره مناسب باید داشته باشند این است که پنجره لولایی تهیه کنند یا کشویی؟

پروفیل upvc نسل جدیدی از پنجره ها هستند که به تازگی وارد بازار شده اند که در مدت زمان بسیار کوتاهی توانستند طیف وسیعی از مشتریان و خریداران را راضی نگه دارد.یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در زمان نصب پنجره دو جداره در ساختمان باید به آن توجه داشت سبک دیزاین آن است.انواع پنجره یو پی وی سی علاوه بر این که از نظر نوع پروفیل با هم تفاوت دارند، از نظر نوع باز شدن نیز با هم تفاوت دارند. دو دسته از مشهورترین این مدل ها که مدل لولایی و کشویی هستند هر یک بازده متفاوتی در جلوگیری از هدر رفت گرما دارند.مروزه در اغلب شهرهای ایران و سایر کشورهای جهان از سیستم ها و مصالحی همچون کرتین وال استفاده می شود که تاثیر بسزایی در جذابیت نمای ساختمان ها دارد اما یکی دیگر از مهمترین مصالحی که به وفور استفاده می شود پنجره های دوجداره است. در کشورهای پیشرفته به ندرت ساختمانی پیدا می شود که پنجره دوجداره نداشته باشد و این محصول آرام آرام جای خود را در میان بناهای ایران نیز باز کرده است.

مزایای پنجره های دوجداره

_ پنجره دوجداره کشویی

به پنجره دو جداره کشویی، لیفت اند اسلاید هم گفته می شود. این نوع پنجره ها جلوه بزرگتری به فضا می دهند و در حین باز شدن فضای پرتی ایجاد نمی کنند بنابراین برای ساختمان های کوچک بسیار مناسب هستند. در این نوع پنجره ها دو لنگه باز می شود و به باز شدن یک لنگه بسنده نمی شود اما اگر سازنده بخواهد می تواند یک لنگه ثابت و یک لنگه کشویی کار کند.

_ پنجره دوجداره لولایی

بیشتر پنجره های دوجداره ای که در ساختمان های معمولی در ایران مشاهده می کنیم از نوع پنجره دوجداره لولایی هستند. در این نوع در و پنجره ها پایه روی یک سمت قرار گرفته و یک لنگه دارای لولا و یک لنگه ثابت است.

تفاوت های پنجره دوجداره کشویی و لولایی

_ شاخص‌ترین تفاوت پنجره دوجداره کشویی و لولایی در نحوه باز شدن این نوع پنجره‌هاست. پنجره کشویی از کنار و به صورت ریلی باز می‌شود ولی پنجره لولایی از چپ و راست یا بالا و پایین و یا حتی به صورت دو حالته قابل باز شدن است.

_  پنجره لولایی بنا به دلایل زیر نسبت به انواع پنجره دوجداره کشویی زیبایی ظاهری بیشتری دارد.

_ پنجره دوجداره کشویی به دلیل اینکه لنگه‌ها روی هم باز می‌شود نیاز به فضای زیادی ندارد، برای مکان‌هایی که فضای محدودی دارند این نوع پنجره مناسب‌تر است.

پنجره کشویی به دلیل نحوه باز شدن برای نصب انواع پرده مناسب است و محل نصب چوب پرده مزاحمتی ایجاد نمی‌کند ولی پنجره‌های لولایی به دلیل باز و بسته شدن لنگه‌ها در محل نصب پرده‌ها محدودیت داریم.

_ یراق آلات به کار رفته در درب و پنجره upvc کشویی نسبت به سیستم لولایی ساده‌تر است.

_ تفاوت دیگر این است کهدرب و پنجره دو جداره لولایی دارای تنوع بازشو است مانند پنجره تک حالته، دو حالته و پنجره سایبانی

خلاصه مطلب

پنجره های لولایی در مجموع مزیت های بیشتری به نسبت کشویی دارند و بهتر و مقرون به صرفه تر هستن اما نمی توانیم به طور قاطع به شما بگوئیم که از این نوع پنجره استفاده کنید. پنجره دو جداره کشویی دارای مزایا و معایبی است و اگرچه در بازار پنجره لولایی بیشتر به فروش می رسد اما بنا به کاربرد و طراحی ساختمان، گاهی لازم است پنجره کشویی خریداری کرد. چنانچه در مناطق شهری پر ازدحام و پر ترافیک زندگی میکنید پیشنهاد ما به شما استفاده از پنجره های دوجداره لولایی است.

share

دیدگاه ها بسته شده اند.