4544

آشنایی با توری پلیسه

فهرست مطالب

توری پلیسه از چه ساخته شده است؟

توری پلیسه معمولاً از مواد سبک وزن و بادوام مانند پلی استر، نایلون یا ترکیبی از هر دو ساخته می‌شوند. این مواد به دلیل توانایی مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مقاومت در برابر محو شدن و ایجاد حریم خصوصی کافی در عین عبور دادن نور طبیعی، پرکاربرد شده است.

توری پلیسه‌ای چیست؟

توری پلیسه ای از جنس پلی استرین تولید شده که فریم اطراف آن با جنس آلومینیوم ساخته می شود. این نوع توری ها برخلاف نوع قدیمی خود که با قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی و تابش نورخورشید به مرور از کیفیت آن کاسته میشد و عمر کوتاهی داشت ، از کیفیت بیشتر و عمر بالاتری برخوردار است. توری پلیسه در واقع کارایی توری های قدیمی را دارند. اما به نسبت توری های قدیمی مزیت‌های بیشتر و ویژگی های منحصر به فرد تری را به خود اختصاص داده‌اند. برخلاف توری‌های قدیمی که از قاب و نیروی کشش فنر برای باز و بسته شدن استفاده می‌کنند، این توری‌ها با داشتن پلیسه‌های متعدد، در یک جهت کاملاً جمع و باز و بسته می‌شوند.توری های پلیسه دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و هنگام باز و بسته شدن به راحتی و نرمی حرکت می کنند.اين توري ها آلودگی هوا را جذب نمی کنند اما مثل هر وسیله اي بعد مدتی نیاز به پاک کردن دارند.

مهمترین مزیت های توری پلیسه ای

  1. جلوگیری از ورد حشرات
  2. جلوگیری از ورود گرد و غبار
  3. به آسانی قابل شستشو می باشند
  4. عمر بسیار بالایی دارند
  5. مناسب هر شرایط آب و هوایی
  6. نصب آسان
alt xxl

مکانیزم حرکت توری پلیسه پنجره

در سه شکل زیر نحوه حرکت توری پلیسه آکاردئونی پنجره نمایش داده شده است. چارچوب قاب دور، در هر صورتی ثابت است و به قاب دور پنجره پیچ می شود. توری که بصورت تابه تا و آکاردئونی تولید شده بوسیله پروفیل آلومینیومی باز و بسته می شود. نکته : یکی از نگرانی هایی که اکثر استفاده کنندگان از توری های پلیسه ای با مواجه هستند این است فکر می کنند با واسطه بادبزن هایی که برای جمع شدن و باز شدن توری در پایین و بالای توری قرار می گیرد امکان ورود پشه و حشرات نیز وجود دارد ، اما جای نگرانی نیست گروه دیجی آلوم با به کارگیری تسمه های انعطاف پذیر جلوی تمامی این درزها را نیز گرفته است.

انواع توری پلیسه

توری پلیسه تک فریم :

اینها رایج ترین نوع توری پلیسه موجود هستند. آنها دارای طراحی چین دار یکنواخت هستند و در رنگ‌ها، الگوها و تیرگی‌های مختلف برای مطابقت با ترجیحات و سبک‌های داخلی مختلف موجود هستند. مزیت این توری این است که در رنگ‌های مختلف موجود است و البته قیمت توری پلیسه تک فریم ساده از نوع رنگی آن کمتر است، اما توری پلیسه‌ای قابلیت جدا شدن از قاب خود را ندارند و این موضوع ممکن است تمیز کردن آن را چالش برانگیزتر کند.

توری پلیسه از بالا به پایین/پایین به بالا :

این نوع توری پلیسه امکان کنترل همه کاره نور و حریم خصوصی را فراهم می‌کند. می‌توان آن را هم از بالا و هم از پایین تنظیم کرد و به کاربران این امکان را می‌دهد که قسمت پایینی پنجره را بپوشانند و در عین حال دید از بالا را حفظ کنند یا برعکس.

توری‌های شیشه ای پلیسه دار کنترلی :

توری‌های پنجره ای پلیسه دار کنترلی، به راحتی با یک ریموت باز و بسته می‌شوند. آنها را می‌توان با استفاده از یک سوئیچ دیواری یا یک کنترل از راه دور کنترل کرد که امکان تنظیم آسان موقعیت توری پنجره را فراهم می‌کند.

توری‌های پنجره ای پلیسه دار عایق :

این توری‌های پنجره با خاصیت عایق طراحی شده‌اند تا از اتلاف گرما در طول زمستان و به حداقل رساندن افزایش گرما در تابستان جلوگیری کنند. آنها به حفظ دمای داخلی راحت و در عین حال صرفه جویی در انرژی کمک می‌کنند. این توری پنجره دوجداره علاوه بر زیبایی به کاهش هزینه‌های مصرف انرژی نیز کمک می‌کند.

توری‌های پلیسه دار آهنربایی :

نوع خاصی از توری پنجره هستند که از آهنربا برای باز و بسته شدن استفاده می‌کنند. این توری‌ها برای محافظت در برابر حشرات طراحی شده‌اند.

alt2023
Telegram
WhatsApp
Twitter
Email

دیدگاه ها بسته شده اند.