Open,Plan,Living,Area,With,Sliding,Door,And,Garden

سیستم های مدرن در دکوراسیون

فهرست مطالب

تاریخچه طراحی مدرن و معاصر

معماری و طراحی داخلی شامل انواع گسترده‌ ای از سبک ها میباشد.طراحی مدرن همواره به سمت عملی بودن گرایش داشته است. برای اینکه چیزی مدرن توصیف شود، باید شکلی کاربردی داشته باشد؛ بنابراین فضای داخلی خانه مدرن، شامل خطوط واضح و پلان های باز است. در اوایل قرن نوزدهم، مردم با سبک‌ های سنتی و دکوراسیون های قدیمی مخالفت کرده و ایده‌های نوآورانه و آینده ‌نگر خود را توسعه دادند.

ویژگی های طراحی داخلی مدرن

_ سادگی

سبک طراحی مدرن تحت تأثیر معماری و طراحی آلمانی و اسکاندیناویایی ساده و بدون تزئینات اضافه است. از مهم ترین ویژگی های این طراحی می توان به کاربردی بودن آن اشاره کرد. در واقع مهم ترین ویژگی این سبک، همین کاربردی بودن آن است.

_ مواد طبیعی و رنگ های خنثی

معمولاً در طراحی مدرن شامل از مواد طبیعی و رنگ های خنثی یا خاکی استفاده می شود. در این مدل طراحی باید به چوب های رنگ نشده، فلزات، چرم و رنگ های تک رنگ فکر کنید.

_ خطوط افقی

در معماری و طراحی داخلی به سبک مدرن، تأکید روی منحنی های کمتر و خطوط افقی و عمودی تمیزتر است. عناصر سازه ای مانند بتن یا تیرها هم اغلب در معرض دید قرار می گیرند.

_ فضاهای نامرتب

اگر به فضاهای نامرتب نیاز دارید تا سطح استرس خود را کاهش دهید، بدون شک طراحی مدرن را دوست خواهید داشت. به طور کلی طراحی مدرن روی فضاهای نامرتب تأکید داشته، اما به طور کلی اگر چیزی نا کارآمد و بی هدف باشد، جایی در این نوع طراحی نخواهد داشت.

_ نور طبیعی و پنجره های ساده و بدون تزئین

در طراحی مدرن نور طبیعی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین در این نوع طراحی معمولاً تعداد زیادی پنجره با ابعاد بزرگ و بسیار ساده استفاده می شود.

_ مبلمان ساده و کاربردی

مبلمان مدرن مانند معماری مدرن بر سادگی و عملکرد تأکید دارد. در خانه های سبک مدرن از  مبلمان هایی با طراحی های افقی و کم ارتفاع به همراه خطوط مرتب استفاده می شود.

_ پالت رنگ تک رنگ

در طراحی مدرن معمولاً از پالت رنگی تک رنگ استفاده می شود. رنگ ‌های اصلی معمولاً سیاه و سفید بوده که با برخی از رنگ ‌های اصلی که شامل زرد، قرمز و آبی هستند، ترکیب می شوند.

تفاوت انواع سبک های مدرن

به سبک مدرن

در طراحی های سبک مدرن از طرح های ساده استفاده می کنند هدف این سبک تمرکز بر روی عملکرد گرایی می باشد فرم از عملکرد پیروی می کند در واقع این به خود شما برمی گردد که چگونه در اوج سادگی زیبایی ایجاد کنید در سبک مدرن حداکثر استفاده را از فضا می کنند این سبک برای فضاهای کوچک بسیار سبک مناسبی می‌باشد در این سبک بیشتر رنگ های خنثی و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به سبک پست مدرن

این سبک را می توان واکنشی به سبک مدرن و بین الملل دانست که آن را به نام معماری پسانوگرا نیز میشناسند. معماری پست مدرن و استفاده از آرایه نا متجانس و رنگ‌های پرزرق و برق مشهور می باشد در واقع در این نوع معماری بار دیگر پای تزیینات به طراحی داخلی باز شده است.

به سبک مدرن متاخر

بکی است که به دوره اخیر معماری و دکوراسیون مربوط می شود و اشاره به دوره بعد از جنگ جهانی دوم تا اوایل دهه هفتاد دارد در این دوره برخی از طراحان و معماران به سوی تندیس گرایی روی آوردند،یکی از خصوصیات این سبک جهت گیری افقی احجام می باشد در بازسازی منزل در این سبک متریال های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که حاصل همان انقلاب صنعتی میباشند بتن یکی از این متریال ها می باشد

اهمیت فضا در دکوراسیون داخلی مدرن

یجاد فضای باز و طراحی مناسب جهت جریان داشتن نور و هوا از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از راه‌ های ایجاد فضای باز در این نوع طراحی، استفاده از پنجره‌ های بزرگ و دریچه ‌های شیشه ‌ای است. این عناصر اجازه ورود نور طبیعی را به فضا داده و باعث می‌ شوند اتصال بین داخل و خارج از فضا برقرار شود. همچنین، به فضا احساس بزرگی و ارتباط با محیط طبیعی را می ‌دهند.

دیدگاه ها بسته شده اند.