Image3-1

نقش پنجره در دکوراسیون داخلی ساختمان

فهرست مطالب

هدف از دکوراسیون داخلی چیست؟

امروزه تاثیر دکوراسیون در فضاهای مسکونی و محیط‌های مختلف بر خلق‌وخو، روحیه، پیشرفت کاری و آرامش زندگی از نظر علم کاملاً به اثبات رسیده است و به همین دلیل در سال‌های اخیر بیش از پیش افراد به اهمیت و کاربرد آن پی برده‌اند. هدف از دکوراسیون داخلی هماهنگ‌سازی جلوه‌های ظاهری و عملکردی اجزا، رنگ‌ها و مبلمان در فضا می‌باشد. دکوراسیون یک فضا، نتیجه در کنار هم قرار گرفتن المان‌های متنوعی است که تاثیر روحی خاصی را بر روی افراد می‌گذارد و کاربران واکنش‌های متفاوتی نسبت به دکوراسیون‌های مختلف از خود نشان می‌دهند که این خود موجب بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای ایجاد محیطی آسوده برای زندگی است. از این رو طرح‌های دکوراسیون و مبلمان باید به شیوه‌ای طراحی شوند که مطابق با خواسته ها و نیازهای درونی انسان باشد، هدف اصلی از انجام دکوراسیون‌، بالابردن کارایی یک محیط برای کابر و زیباسازی فضا و مهم‌تر از همه هماهنگی آن با احساسات درونی انسان می‌باشد. در چیدمان یک مکان ابتدا باید اصول اولیه یعنی توجه به کاربرد فضا و روانشناسی کاربر، موقعیت فضا از لحاظ اقلیمی و نور طبیعی و بادها، شناخت سبک متداول در چیدمان، روانشناسی رنگ، محل قرارگیری مبلمان، شناخت ارگونومی و سیرکولاسیون را مدنظر قرار داد.

اهمیت پنجره در دکوراسیون

پنجره ها نور و هوا را به فضای داخلی ساختمان وارد میکنند و مناظری از فضای بیرونی یا از فضایی به فضای دیگر را فراهم میکنند.که در این صورت میتوانند به صورت تابلویی زیبا عمل کنند.همچنین اندازه و جایگاهشان متناسب با صفحه دیوار بر میزان جدا سازی میان فضای داخلی و محیط خارج تاثیر گذار است.

تأثیر دکوراسیون بر سلامت روان

تأثیر دکوراسیون بر سلامت روان واقعیت دارد! شاید خواندن این جمله برای شما عجیب باشد اما طبق بررسی‌هایی که توسط روان‌شناسان انجام گرفته است، دکوراسیون بر روحیه و سلامت روان افراد تأثیر به سزایی دارد. خانه یکی از مکان‌هایی است که افراد به طور مرتب در آنجا سکونت دارند.به همین علت است که طراحی دکوراسیون این روزها بسیار اهمیت پیدا کرده است و طراحان حرفه‌ای به دنبال رعایت کامل این مورد هستند یعنی داشتن رضایت کامل از دکوراسیون و فضای خانه.

تاثیر پنجره در تامین نور طبیعی

انسان ها به طور طبیعی نیاز به برخورداری از نور خورشید را دارند.
نور طبیعی منبعی برای بدن، ذهن، روح و همچنین راهی برای اتصال ما به فضای بیرون از خانه است و همان طور که می دانیم نور طبیعی منبع یک زندگی سالم است.از طرفی نورگیرها که به عنوان منبع نور طبیعی خانه ها شناخته شده اند به  کسانی پیشنهاد می شود که امکان اینجاد پنجره بر روی دیوارهای خارجی خانه خود را ندارند.
نورگیرها به عنوان وسایل طراحی توسط طراحان مورد استفاده قرار می گیرند و از انواع مختلف آن و عملکردشان برای کنترل نور داخل خانه بهره گرفته می شود و به شکلی همان کار پنجره ها را انجام می دهند.

Telegram
Twitter
Email
WhatsApp

دیدگاه ها بسته شده اند.