0000

معرفی سیستم پارتیشن آلومینیومی

فهرست مطالب

پارتیشن چیست؟

پارتیشن دیوار های قابل حملی هستند که تمایز بصری بین اتاق ها را فراهم می کنند. آن ها برای ساکنان خوابگاه یا آپارتمان ها یا حتی کسی که به یک راه حل سریع برای مسئله حفظ حریم خصوصی نیاز دارد بسیار مناسب است. از آنجا که آن ها سبک و قابل حمل هستند، می توانید هنگام جابه جایی خانه نیز آن ها را با خود ببرید.وظیفه اصلی پارتیشن ها ایجاد مرز های صوری برای تعریف فضا های خصوصی می باشد. در خصوص عایق بودن در برابر صدا برخی از پارتیشن ها عایق صدا هستند.

انواع پارتیشن بندی در ساختمان

دیوار در ساختمان وظیفه جداسازی و تفکیک فضاهای مختلف را بر عهده دارد. این عملکرد جداسازی به ظاهر امری ساده میباشد اما نقش بسیار مهمی در دکوراسیون داخلی ایفا میکند. در گذشته تمام فضاها به چهار دیواری خلاصه میشد و فعالیت های افراد در فضاهای محدود صورت میگرفت. اما امروزه با خلق ایده های نوین در خصوص طراحی داخلی و توسعه صنعت معماری, میتوان از فضاهای موجود در ساختمان استفاده ی بهینه نمود و آنها را طبق سلیقه ساکنین طراحی کرد.

مشخصات پارتیشن آلومینیومی

  1. قابليت نصب درب هاي تمام چوب، شيشه و تركيبي ووجود دارد.(بدون محدوديت ارتفاع)
  2. يونيتهاي اين پارتيشن بندی آلومینیوم در ارتفاع هاي تا زير سقف قابل اجرا هستند.
  3. به دليل استفاده از شيشه در پانل هاي مياني، امكان اجراي آرم و طرح بصورت سند بلاست نيز ميسر مي باشد.
  4. پانل هاي اصلي اين پارتيشن بندی آلومینیومی بصورت فريم روكار مي باشد.
  5. امكان نصب پرده هاي كركره اي ولوم دار در جدار مياني اين پارتيشن بندی آلومینیوم فراهم است.

رایج ترین نوع پارتیشن بندی

پارتیشن بندی شیشه ای:این نوع پارتیشن بندی با استفاده از شیشهدر مکان های مختلف قابل اجرا میباشد و دارای مزایای زیر است:این نوع پارتیشن بندی قابلیت عبور نور و تامین روشنایی محیط را دارد. با استفاده از این نوع پارتیشن ها میتوان در هزینه مصرف انرژی الکتریکی در شب صرفه جویی نمود.پارتیشن های شیشه ای دارای تنوع رنگ و جنس میباشند و در انواع شیشه ساده, مات, رنگی و سکوریت, دوجداره و … طراحی میشوند.

پارتیشن بندیMDF:در ساخت این نوع پارتیشن بندی از چوب MDF استفاده میشود. ام دی اف جزء فرآورده های چوبی محسوب میشود و به صورت تخته فیبرهایی با روکش های متنوع تولید میشود. از مزایای پارتیشن بندی با جنس MDF میتوان به موارد زیر اشاره نمود.قیمت ام دی اف در مقایسه با چوب طبیعی بسیار پایین تر است.پارتیشن MDF در برابر پوسیدگی, سایش و قارچ از مقاومت بالایی برخوردار میباشد.

پارتیشن بندیPVC: پی وی سی یا ونیل نوعی پلاستیک سخت است که توسط روان کننده ها انعطاف پذیر میشود. این ماده بسیار سبک بوده و در ساخت پارتیشن برای تفکیک سازی فضا کاربرد دارد. از مزایای PVC میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

Email
Telegram
Twitter
WhatsApp

دیدگاه ها بسته شده اند.